Kiedy należy stosować terapię sensoryczną?

2020-09-06

Terapia okaże się pomocna i skuteczna u dzieci, u których występują pewne zaburzenia integracji sensorycznej. Otóż, integracja sensoryczna ursynów http://www.trampolina-dzieci.pl/integracja-sensoryczna-warszawa/ ma jak najbardziej sens, kiedy dziecko nie reaguje odpowiednio na otaczający je świat dzięki zmysłom. Wtedy problem jest poważny i nie wolno go lekceważyć. Integracja sensoryczna jest słusznie nazywana procesem, który zachodzi o dziecka w jego układzie nerwowym oraz polega ona na właściwym odbiorze oraz organizacji bodźców, które docierają do dziecka i są rozpoznawane przez zmysły.Prawidłowa integracja sensoryczna. Czym jest?


Jest to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka. Mówimy o ruchu oraz o rozwoju emocjonalnym oraz psychicznym dziecka. Sam proces, kiedy wytwarza się integracja sensoryczna, zaczyna się już w czasie życiu płodowego. Do dziecka docierają wtedy różne przytłumione bodźce zmysłowe. Intensywność przypada na 3. do 7. roku życia dziecka.Dla kogo przeznaczona jest terapia sensoryczna?


Dla dzieci, które są w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym i dzieci mają pewne trudności we właściwej ocenie bodźców zmysłowych oraz nie reagują odpowiednio na nie.