Jeśli wyjeżdżasz za zagranicę w celach biznesowych, zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie na wyjazd turystyczne

2021-03-04

Koszt ubezpieczenie turystyczne z dodatkiem Assistance samochodowego zależy od wielu czynników – podobnie jak standardowa wersja polisy bez tej opcji. Standardowe ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty leczenia do wysokości sumy gwarantowanej. Weekend we Florencji, urlop na Zanzibarze, kilkudniowy wyjazd biznesowy, a może trekking po lodowcach Islandii? Jeśli wyjeżdżasz za zagranicę w celach biznesowych, zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie na wyjazd turystyczne. Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla osób często wyjeżdżających za granicę. Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie samochodu na zagraniczny wyjazd? W niektórych sytuacjach wyjeżdżając za granicę warto wykupić ubezpieczenie. Jest to Assistance na wyjazd zagraniczny dodawane do standardowego ubezpieczenia turystycznego. Można o taką opcję rozszerzyć swoją polisę i mieć nie tylko ochronę dla siebie, ale i ubezpieczenie samochodu na podróż do Chorwacji. Dodatkowe ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd to koszt kilku złotych dziennie w przeliczeniu na członka rodziny. W razie nieszczęśliwego wypadku, do którego dojdzie podczas uprawniania tejże właśnie aktywności brak odpowiedniego ubezpieczenie będzie skutkował wyłączeniem odpowiedzialności ubezpieczyciela. W takim wypadku przyda się dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę. Dodatkowo można rozszerzyć polisę o ubezpieczenie bagażu, OC w życiu prywatnym czy dodatki dla aktywnych. Jeżeli mamy w planach wyjazd za granicę samochodem, powinniśmy zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe. Ubezpieczenie turystyczne zagwarantuje Ci spokój i bezpieczeństwo w podróży. Osoby, które w podróż zabierają sprzęt sportowy równie mogą objąć go ochroną – takie ubezpieczenie przyda się w razie kradzieży,zniszczenia lub zgubienia ekwipunku. Kilka lat temu nasz dobry przyjaciel opowiadał nam, jak nagły ból zęba całkowicie popsuł mu wyjazd nad włoskie wybrzeże Adriatyku. …czyli ubezpieczenie turystyczne dla miłośników wspinaczki, ubezpieczenie turystyczne dla surferów oraz polisy dla wszystkich miłośników wakacji w ruchu bez żadnych tajemnic! Na szczęście jest kilka firm na rynku, które oferują auto assistance jako ubezpieczenie indywidualne i można je zawrzeć w razie potrzeby. Dodatkowo ubezpieczenie turystyczne obejmuje usługi stomatologiczne przy ostrych stanach bólów zębowych oraz NNW w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Istotny jest także cel podróży (wypoczynek, narty, inny sport albo wyjazd do pracy) i ewentualne choroby przewlekłe. Za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni, chyba że posiada się polecane ubezpieczenie podróżne. Przykładowo za ubezpieczenie turystyczne na rejs jachtem dla jednej osoby na 7-dniowy pobyt w Chorwacji, w którym ten sport traktowany jest jako aktywność wysokiego ryzyka zapłacimy 60,90 zł. Polisę na wyjazd do Chorwacji można znaleźć już od 2,5 zł za dzień ochrony.