Implant podskórny antykoncepcja cena uwalnia hormon progestagenny etonogestrel, który dostaje się do krwi pacjentki i działa antykoncepcyjnie: hamuje owulację, zagęszcza śluz szyjkowy oraz hamuje dojrzewanie endometrium

2019-10-16

Nowy implant może zostać założony na tym samym ramieniu oraz w tym samym miejscu co poprzedni. Czesc mialam implant przez 2 lata czulam sie dobrze,tylko te nieregularne miesiaczki sa denerwujace. Implant antykoncepcyjny to pręcik wykonany z plastiku o długości około czterech centymetrów - tak można obrazowo opisać ten implant hormonalny. Implant podskórny antykoncepcja cena http://premium-medical.pl/strefa-kobiety/uslugi-dla-kobiet uwalnia hormon progestagenny etonogestrel, który dostaje się do krwi pacjentki i działa antykoncepcyjnie: hamuje owulację, zagęszcza śluz szyjkowy oraz hamuje dojrzewanie endometrium. Implant antykoncepcyjny jest nową formą antykoncepcji, która w Polsce nie jest jeszcze mocno rozpowszechniona. Po trzech latach implant należy usunąć. Lekarz wszczepia implant w ramię, posługując się specjalną igłą; zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Implant antykoncepcyjny jest bardzo wygodną metodą antykoncepcji. Implant podskórny zawiera także niewielką ilość siarczanu baru, jest widoczny podczas prześwietlenia rentgenowskiego. Implant podskórny ma wiele zalet, ale nie jest metodą. Implant zakłada się na początku cyklu, najlepiej w pierwszym dniu miesiączki. Implant antykoncepcyjny zawiera w sobie hormon etonogestrel będący progestagenem, który uwalniany jest stopniowo i w ten sposób chroni kobietę przez niechcianą ciążą. Sam implant zawiera w sobie etylen i octan winylu kopolimeru – plastik, który nie ulega rozpuszczeniu w organizmie. Implant nieustannie uwalnia niewielkie dawki progestagenu, syntetycznego hormonu płciowego, odpowiednika progesteronu. Implant uwalnia hormon, który poprzez otaczające go tkanki dostaje się do krwi, a następnie zostaje rozprowadzony po całym organizmie. Cena zależy od renomy gabinetu, miasta, konkretnego produktu. Prawidłowo założony implant podskórny jest wyczuwalny palpacyjnie przez lekarza oraz pacjentkę, jeśli bez problemu można unieść każdy z jego końców pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Implant umieszczany jest pod skórą za pomocą specjalnego aparatu. Implanon NXT to implant podskórny składający się z pojedynczego, elastycznego pręcika o długości 4 cm i średnicy 2 mm, nieprzepuszczający promieni rentgenowskich oraz nie ulegający biodegradacji. Należy pamiętać o tym, że jeśli implant antykoncepcyjny nie zostanie umieszczony zgodnie z instrukcją oraz we właściwym dniu, może to doprowadzić do niechcianej ciąży. Implant ma wygląd miniaturowego pręcika o wymiarach: 4 cm długości i 2 mm szerokości. Implant ten jest dostępny w obrocie od kilkunastu lat i z powodzeniem stosowany na całym świecie. Implant antykoncepcyjny może być podstawową metodą antykoncepcji już miesiąc po porodzie. Implant antykoncepcyjny jest jedną z metod służących zapobieganiu ciąży. Implant można założyć w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego, jeśli uprzednio wykluczyło się ciążę. Implant podskórny zawiera także niewielką ilość baru siarczanu, co sprawia, że jest widoczny podczas prześwietlenia rentgenowskiego. Implant podskórny jest małym, miękkim, giętkim, plastikowym pręcikiem o długości 4 cm i średnicy 2 mm, który zawiera 68 miligramów substancji czynnej - etonogestrelu.