Co wpływa na skuteczność leczenia uzależnień?

2020-08-07

Na skuteczność leczenia uzależnień od substancji psychoaktywnych jak alkohol czy narkotyki wpływa przede wszystkim postawa uzależnionego. Jeśli osoba odczuwa potrzebę uzyskania pomocy z zewnątrz oraz jest zdeterminowana wówczas leczenie uzależnienia może być znacznie bardziej skuteczne. Uzależnienie może nie dotyczyć jedynie substancji psychoaktywnych, ale również:

- hazardu,

- pracy,

- leków,

- gier komputerowych.

Jak realizowane jest leczenie?

W ramach leczenia różnych uzależnień stosowane są terapie. Bardzo często terapie prowadzone są początkowo w specjalnych ośrodkach, gdzie pacjent może korzystać z odpowiednio przygotowanych warunków. Przede wszystkim odosobnienie może zwiększyć skuteczność realizowanego leczenia.


Jak wybrać odpowiedni ośrodek?

Przy decydowaniu się na leczenie w ośrodku uzależnień warto postawić na taki, który będzie w stanie przeprowadzić wszelkie etapy kuracji. Detoks Warszawa http://medi-life.pl/zakres-swiadczen/leczenie-uzaleznien/leczenie-uzaleznienia-od-alkoholu/ może to obejmować. Jest to proces stosowany w celu usunięcia substancji psychoaktywnych oraz toksyn z organizmu.