Zdolność kredytowa przy pożyczkach

2020-08-02

Możliwość pożyczenia pieniędzy w firmach finansowych jest bezpośrednio zależna od sytuacji finansowej. Wpływa ona na zdolność kredytową, która zależna jest między innymi od wysokości oraz sposobu uzyskiwania dochodu. Im wyższy jest dochód pożyczkobiorcy, tym znacznie łatwiej jest pozyskać pożyczkę.


Co wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa jest zależna od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy. Wpływa na nią między innymi:

- posiadanie lub brak posiadania zadłużenia,

- wysokość dochodów,

- sposób uzyskiwania dochodu,

- wiek,

- wydatki.

Im pożyczkobiorca jest starszy, tym znacznie trudniej będzie mu pozyskać pożyczkę. Dotyczy to osób, które przekroczyły określony wiek, co zwiększa ryzyko śmierci przed spłatą zobowiązania.


Dochody pożyczkobiorcy

Jeśli nie posiada się zadłużenia wówczas kluczowe dla zdolności kredytowej są uzyskiwane dochody. Jednak firmy finansowe różnie traktują różne rodzaje dochodu. Uzyskiwane od państwa świadczenia są uznawane przez firmy finansowe za najbardziej bezpieczny rodzaj dochodu. Na podstawie takich dochodów może być pozyskana choćby pożyczka na 500 plus przez internet. Wynika to z faktu, że świadczenia od państwa są regularnie wypłacane, więc pożyczkodawca w przypadku braku spłaty zobowiązania ma dużo łatwiej ściągnąć dług. Nie bez znaczenia jest również to, że wiele świadczeń od państwa jest w stanie podnieść wysokość uzyskiwanych dochodów, co również przekłada się na zwiększoną zdolność kredytową. Pozwala to między innymi starać się o pożyczki na 500 plus przez Internet w znacznie wyższych kwotach.