Wszywka alkoholowa – czym jest i kto ją wykona?

2020-08-05

Wszywki alkoholowe zyskują na popularności. Czym są? Kto je wykonuje? Sprawdzamy!

 

Wszywka alkoholowa – co to takiego?

 

Można śmiało powiedzieć, że wszywka alkoholowa warszawa https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ to odpowiedź na oczekiwania osób zmagających się z uzależnieniem alkoholowym. Niestety odsetek osób nadużywających alkohol przybywa w zawrotnym tempie, co sprawia, że stanowią zagrożenie nie tylko dla swojego zdrowia, ale również dla całej swojej rodziny. Aby skutecznie walczyć z uzależnieniem zaczęto oferować różne terapie, a jedną z nich jest wszywka alkoholowa, czyli niewielki zabieg chirurgiczny, który polega na wszyciu leku esperal. Jest to lek, który potrafi blokować wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie i trawienie alkoholu. Ten wówczas odkłada się w organizmie i chwili spożycia alkoholu, powoduje przykre dolegliwości.  

 

Wszywka alkoholowa – kto ją wykona?

 

Wszywki alkoholowej nie wykonamy samodzielnie. Tego typu zabieg wykonać może tylko lekarz. I tutaj pojawia się kolejne pytanie – gdzie się zgłosić? Kto wykona wszywkę alkoholową? Niektórzy pewnie uznają wybór za oczywisty. Skoro odprowadzamy składki i jesteśmy ubezpieczeni, to fachowe wsparcie zapewnią nam publiczne placówki zdrowia. Jednak możemy przeżyć rozczarowanie, ponieważ esperal nie należy do refundowanych medykamentów, więc za wszywkę trzeba będzie zapłacić. Dlatego o wiele lepszym pomysłem może okazać się zgłoszenie do specjalistycznego punktu, który ma bogate doświadczenie i może zapewnić fachowe wsparcie od ręki.