Walka z pluskwami w mieszkaniu

2020-12-21


           Czasami w mieszkaniach, zwłaszcza tych starszych, pojawiają się pluskwy lub karaczany. Obecność tych insektów kojarzona jest bardzo negatywnie, zwłaszcza jeśli jest ich dużo i zaczynają faktycznie dokuczać.

           Przeważnie pluskwy https://prusator.pl/pluskwy-domowe-sposoby-zwalczania występują tam, gdzie jest ciepło i wilgotno – doskonałym siedliskiem dla tych insektów są na przykład łazienki lub kuchnie z ciężkimi meblami, bo sprzątanie jest wtedy utrudnione. Duża ilość pluskiew może też egzystować gdzieś w budynku – chociażby w piwnicy – i w razie zapotrzebowania na pożywienie przedostawać się do mieszkań.

           Na szczęście walka z pluskwami jest możliwa za pomocą chemicznych środków rozpylanych w zainfekowanych pomieszczeniach.