W ostatnich dniach spadki cen detalicznych ceny paliw w polsce

2020-03-28

Inaczej wygląda sytuacja na rynku hurtowym, gdzie ceny benzyny bezołowiowej 95 wzrosły do poziomu najwyższego od sierpnia 2015. Podczas, gdy średnia cena paliwa w Europie wynosi 5,90 zł to w Polsce płacimy tylko 5,04 zł, czyli 15 proc. Choć ceny paliwa drastycznie wzrastają, to i tak są jednymi z najniższych w Europie. W ostatnich dniach spadki cen detalicznych ceny paliw w polsce https://petromazowsze.pl/ceny-paliw/ są dość widoczne i spodziewamy się, że tego rodzaju ruch będzie miał dalszy ciąg w kolejnych dniach. Przy obecnych stawkach miesięcznego wynagrodzenia oraz obowiązujących cenach paliw, możemy go kupić aż 241 l więcej. Ceny w kraju, zgodnie z oczekiwaniami, rosły średnio o 4 – 5 groszy na litrze, poza benzyną bezołowiową 98, która podrożała średnio o 2 gr/l. Całkowitej ceny 1 l benzyny. Wszystkie paliwa na stacjach w Polsce oprócz LPG odnotowały duży wzrost średnich cen detalicznych. W tym tygodniu średnie ceny prawie wszystkich paliw pozostały na poziomach sprzed tygodnia. Same opłaty dodatkowe, takie jak podatek, akcyza, opłata paliwowa i marża stacji paliw stanowią aż 58 proc. Pl – porównywarki ubezpieczeń samochodowych sprawdzają, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny paliw oraz jak bardzo ich koszt obciąża budżet polskich kierowców. Stąd jej ceny detaliczne tak bardzo się różnią. Nagłe wzrosty cen paliw niemal zawsze powiązane są z sytuacją polityczną oraz wahaniami cen ropy naftowej na światowych giełdach. Warto podkreślić, że ceny benzyny w hurcie osiągnęły poziom z września. Ceny benzyny rosły średnio od 8 do 10 gr/l, olej napędowy zdrożał o 10 gr/l. Podobnie jak tydzień temu średnie ceny paliw poszły w dół, natomiast autogaz wydaje się mocno trzymać jednego poziomu cenowego już ponad 4 miesiące. Ceny paliw na stacjach w górę. A ceny diesla do poziomu najwyższego od stycznia tego roku. Ceny benzyny rosły w tym tygodniu średnio o 4 grosze, a oleju napędowego o 6 groszy na litrze i tym samym wróciły do poziomów z połowy stycznia tego roku. O ile pojawiła się realna szansa na wyhamowanie wzrostów cen na rynku hurtowym, to w przypadku cen paliw na stacjach podwyżki będą kontynuowane w ciągu kilku najbliższych. Same opłaty dodatkowe, takie jak podatek, akcyza, opłata paliwowa i marża stacji paliw stanowią aż 58 proc. Kolejny tydzień z rzędu notujemy wzrosty cen paliw na rynku hurtowym i jednocześnie po raz pierwszy, po czterech tygodniach obniżek cen na stacjach ,mamy wyraźny wzrost cen detalicznych. W tym tygodniu zobaczyliśmy wyraźną podwyżkę cen hurtowych dla paliw podstawowych na rynku polskim.