Okulary progresywne - jaka cena?

2020-09-18

Okulary progresywne – cena za szkła i za oprawki

Wiadomo nie od dzisiaj, że wieloogniskowe soczewki w dobrych salonach optycznych są znacznie droższe od tych klasycznych, jednoogniskowych. Jednak cena za nie zwykle nie składa się z samych szkieł.


Okulary progresywne – cena za oprawki wyższa niż za szkła

Jak to zwykle bywa, jeśli kupujemy okulary progresywne cena https://www.arts-optyk.pl/okulary-progresywne/ nie gra większej roli. Chcemy nie tylko dobrze widzieć, dobrze się czuć na co dzień, ale również dobrze wyglądać. I to zwykle ten ostatni element kosztuje nas najwięcej. Okulary progresywne ceną zwykle odbiegają odętych tradycyjnych, jednak nie aż tak bardzo, jak można przypuszczać. Zwykle znacznie więcej wydajemy na makowe oprawki – drogie, uszlachetniane, z odpowiednimi inicjałami. Być może jeśli chcemy szukać oszczędności przy takim zakupie, lepiej postawić na prostotę i niekoniecznie najmodniejsze oprawki danego sezonu.


Okulary progresywne – cena za same szkła

Szkła same w sobie nie należą do tanich – trzeba za nie zapłacić średnio od 1000 do 1400 złotych.