Melatonina na sen - skuteczne tabletki

2020-07-18

Melatonina na sen

Melatonina jest jednym ze znanych preparatów nasennych. Działa skutecznie i zapewnia dobry sen. Została doceniona przez wiele ludzi cierpiących na bezsenność.

Zalety melatoniny w tabletkach

Melatonina występuje w postaci małych, łatwych do połknięcia tabletek. Jest naturalnym, łatwo dostępnym preparatem. Nie osłabia, nie powoduje migren. Pozwala zachować żywy umysł. Stosowana przed zaśnięciem powoduje ożywczy sen i dobry wypoczynek. Melatonina tabletki to szybkość i skuteczność działania. Potwierdzają to osoby, które stosują ją regularnie.

Melatonina to hormon

Melatonina jest hormonem produkowanym przez nasz organizm, który pomaga utrzymać i przywrócić właściwą równowagę pomiędzy snem a czuwaniem. Kiedy poziom melatoniny, którą produkujemy jest niski, mogą wystąpić epizody bezsenności, wczesnego przebudzenia lub trudności z zasypianiem. Melatonina tabletki to preparat podobny składem do prawdziwego hormonu.

Ważne jest jednak, aby nie przesadzać, stosując zalecaną dawkę melatoniny w tabletkach maksymalnie 2 miligramy jednocześnie, ponieważ, szczególnie u dzieci, nadmierne spożycie może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Właściwości melatoniny

Melatonina nie tylko reguluje nasz sen, ale ma również korzystne właściwości dla naszego układu odpornościowego, a także reguluje nasz rytm dobowy, naszą naturalną i biologiczną aktywność. Melatonina ma również działanie antyoksydacyjne. Z powyższych względów melatonina tabletki jest wskazana w sytuacjach bezsenności.